Casio IT-9000 Yazıcılı El Terminali

Casio IT-9000 Yazıcılı El Terminali ürünümüzün detaylı bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.
Biz Elecom.com.tr olarak Casio IT-9000 Yazıcılı El Terminali, Casio Yazıcılı El Terminali, Yazıcılı El Terminali, Casio El Terminali, Casio IT-9000 Yazıcılı El Terminali, gibi ihtiyaçlarınıza cevap vermekteyiz.

Casio IT-9000 Yazıcılı El Terminali

 • 3″ Dahili Termal Yazıcı
 • 28 Satır/saniye Yazıcı Yazma Hızı
 • Marvel®PXA320 806 MHz İşlemci
 • 512MB RAM / 512 MB ROM
 • 1,5 Metreden Düşmelere Dayanıklı
 • IP54 Maksimum Toz ve Sudan Koruma Seviyesi (IEC60529 Standardı)
 • 3,7″ (94mm) Blanview Renkli LED Ekran (Resiztif)
 • 480×640 VGA Çözünürlük
 • 2D Imager Barkod okuyucu (Ops.)
 • 2 MP C-MOS Kamera LED Flaş
 • SDIO (SDHC destekli) SD Kart Yuvası
 • Bluetooth 2.0+EDR
 • W-LAN IEEE 802.11 b/g/n (2.4 GHz), WPA2/AES
 • NFC 13,56 MHz (Mifare ve Felica , ISO 14443 Tip A/B)
 • 2/3 Adet SAM Slotu (Ops.)
 • MSR , Manyetik Kart Okuyucu (ISO Track 1,2,3) (Ops.)
 • -20′C ~ 50′C Arası Ortam Isısında Çalışabilme
 • %10 – %90 Çalışma Nem Oranı
 • 3G HSPA,UMTS(900/2100Mhz),EGPRS(EDGE) (Ops.)
 • 12 Kanal GPS, NEMA-0183 (Ops.)
 • Yaklaşık 675 Gr. Ağırlık 
 • 7.4 V lithium-ion Batarya, 2,000/2,600/3,100/5,000 mAh (Ops.)
 • IT-9000-GMC25E-C/GC25E-C/G25E-C/G05E-C Modelleri sesli arama (telefon) özelliğine sahip değildir. Bu cihazlardaki WAN modülü sadece data aktarımı içindir.

Tek bir terminalde toplanan işlevsellik, güvenilirlik ve kullanım kolaylığı.
IT-9000 el yazıcı terminali

IT-9000, çok fonksiyonluluk özellikleriyle çeşitli iş operasyonlarının tek bir cihazda gerçekleştirilmesini sağlar.
Açık mekanlarda karşılaşılan zorlu kullanım koşullarında bile kullanılabilen bir gövdeye sahip olan cihaz, yüksek hızlı termal yazıcı, 3G kablosuz WAN ve barkod okuma için C-MOS görüntüleyici ile donatılmıştır.
Ek olarak, IT-9000 izinsiz bilgi sızdırmalarını önlemek için gelişmiş güvenlik özelliklerine sahiptir.
IT-9000; sayaç ölçümü ve trafik ihlali kontrolü gibi sahada gerçekleştirilen iş operasyonlarının verimliliğini artırmak için toplam destek sunar.

HEPSİ BİR ARADA
Üst düzey kullanım kolaylığını ve çok işlevliliği bir araya getiren entegre tasarım

Yüksek Hızlı Termal Yazıcı 

IT-9000, çalışma hızını ve verimliliğini önemli ölçüde artırmak için saniyede maksimum 28 satırlık baskı hızıyla* çıktı veren dahili bir yüksek hızlı termal yazıcı ile donatılmıştır. Ek olarak, metin boyutu ve yazı tipleri yazıcı içeriğine uygun şekilde değiştirilebilir.

* 1 tabaka kağıt rulosu, yeni piller (tam şarjlı) bulunduğunda ve oda sıcaklığında çalışma koşullarında

Açık Mekanda Kullanım için Kablosuz WAN GPS*

IT-9000, yüksek hızlı veri iletimi (HSDPA) ve ses iletişimi için dahili 3G kablosuz WAN modülü* ile gerçek zamanlı iletişim sağlar. Ek olarak, GPS özellikleri konum bilgilerinin alınmasını mümkün kılar. IT-9000, saha operasyonlarında çok çeşitli uygulamaları destekleyen son derece esnek yazıcı fonksiyonlu bir el terminalidir. Örneğin, operatörler tamamlanan sayaç okuma işlerini konum bilgileriyle birlikte kaydedebilir.

* IT-9000-GMC25E/GC25E/G25E/G05E Modelleri sesli arama (telefon) özelliğine sahip değildir. Bu cihazlardaki WAN modülü sadece data alışverişi içindir.

 [SMS ile Uyandırma] İletişim modülü kapatıldığında bile bekleme modunda kalır. Terminal SMS gelince verileri almak için bekleme modundan “uyanır”. Bu şekilde acil mesajlar her zaman alınabilir.  [Otomatik WAN/LAN Geçişi] Cihaz, açık mekanda kullanım için kablosuz WAN ve kapalı mekanda kullanım için kablosuz LAN iletişim yöntemleri arasında otomatik olarak geçiş yapabilir.  

Dahili Manyetik Kart Okuyucu*

IT-9000-GMC25E-C; üye kartları, kredi kartları ve diğer kartlar gibi manyetik kartların okunmasını sağlayan modüllerle donatılmıştır. Kart okuyucu, çalışanların üye bilgilerini, çalışan kimlik bilgilerini ve diğer bilgileri edinmek üzere bulundukları yerden sunucuya sorgu göndermesine olanak tanıyarak saha çalışmalarındaki verimliliği artırır.

* IT-9000-GMC25E-C

Dahili 2D Görüntüleyici*

Bazı modellerde 2D kod sembollerini okuyabilen bir C-MOS görüntüleyici bulunur. Görüntüleyici ayrıca, en yeni barkod standardı olan GS1 DataBar tipi barkodların (barkod ve yığınlanmış kodlar) okunmasını destekler.

* IT-9000-GMC25E-C/GC25E-C/G25E-C/25E-C

SAM Yuvalı Dahili NFC Okuyucu/Yazıcı

IT-9000, en yeni kısa menzilli kablosuz iletişim standardı olan NFCIP2’yi destekleyen bir okuyucu/yazıcıya sahiptir ve FeliCa® ve MIFARE® gibi temassız akıllı kartları ve ISO15693 uyumlu RFID etiketlerini (13,56 MHz) tanır. Cihazın üst kısmındaki dahili anten, hedef akıllı kart ile sorunsuz etkileşim sağlar. Akıllı kartların izinsiz kullanımının önlenmesi gibi yüksek güvenlik düzeyi gerektiren uygulamalar için SAM (Güvenli Erişim Modülü) yuvaları, standart olarak sunulmaktadır. Çalışan kimlik kartı ve
diğer kartlar

  Temassız Kartlar  RFID Etiketlerinin Kullanımı  
  Üye kartları, çalışan kimlikleri ve benzeri kartlar kullanılarak üye yönetimi, bağlılık puanı yönetimi ve devamlılık yönetimi. IT-9000, oturum açma sırasında kullanıcı kimlik doğrulaması yaparak saha operatörleri için artırılmış güvenlik sağlar.  Sayaç okuma sırasında, IT-9000 etiketlerdeki müşteri bilgilerini okuyarak giriş verimliliğinin artırılmasına ve hataların önlenmesine yardımcı olur. Etiketlerden kayıtlı araç bilgilerinin okunması, trafik ihlali kontrolü gibi uygulamalarda kullanım imkanı sağlar.  

Çeşitli Genişletme Özellikleri

USB konektörü

Terminalde, USB ana bilgisayar/istemci desteği sağlayan bir USB konektörü bulunur. Bu konektör, harici cihazlarla bağlantıya veya kızak kullanılmadan bir bilgisayara bağlanmaya olanak tanıyarak el terminallerinin kullanım sahasını genişletir.

SD kart yuvası

Terminal, yüksek kapasiteli bir veritabanındaki verilerin yedeklenmesi veya kullanıcı belleğinin genişletilmesi gibi uygulamalarda kullanılmak üzere standart özellik olarak sunulan bir SD kart yuvasına (SDHC-uyumlu) sahiptir.

Standart özellik olarak sunulan entegre Bluetooth®2.0

Bluetooth® Ver.2.0 (Sınıf 2) standart özellik olarak entegre şekilde sunulur. Bu özellik, kablosuz kulaklık seti kullanılarak sesli iletişime olanak sağlar.

AÇIK MEKAN
Saha operasyonlarını destekleyen güçlendirilmiş teknik özellikler

Açık Mekanda Kullanımda Mükemmel Görünürlük Sağlayan Yüksek Çözünürlüklü VGA LCD

IT-9000, kullanımı kolay bir dokunmatik panelli 3,7 inç renkli transmisif TFT LCD olan Blanview® LCD ile donatılmıştır.
Ekran, iç mekanda ve doğrudan güneş ışığı altında mükemmel görünürlük sağlar ve VGA uyumlu yüksek çözünürlük (640×480 piksel) özelliği yüksek tanımlı görüntü içeriklerini destekler. Ek olarak, arka ışığın güç tüketimi yarı transmisif LCD’lerin yaklaşık üçte biri kadardır.

Konforlu Kullanım için Tasarlanan ve Geliştirilen Tuş Takımı

Daha geniş, arka ışıklı tuş takımı depo gibi karanlık ortamlarda tuşların daha doğru kullanılmasını sağlar. Tuş simgeleri iç tarafa yazdırıldığı için, işaretler aşınmaz. Rakam ve karakterlerin girilmesi için rakam tuşları kullanılır.

Otomatik Odaklama Özellikli 2.0 Megapiksel Kamera*

IT-9000’in bazı modellerinde 2.0 megapiksel renkli kamera donanımı vardır. Bu kamera, güçlü otomatik odaklama özelliği sayesinde hasarlı ürünleri tanımlama, belgelerin fotoğrafını çekerek kaydetme ve araç plakalarını belirleme gibi işlemlerde yüksek kaliteli görüntüler alabilir. Dijital görüntü çekme işlemi, ayrı bir kamera kullanılmasına ya da iki farklı cihazdan alınan görüntü ve veri kayıtlarının birleştirilmesine gerek kalmadan uygulama iş akışına sorunsuz bir şekilde dahil edilebilir. IT-9000, çözümlerin güçlendirilmesi ve verimliliğin artırılması için muhteşem bir potansiyele sahiptir.

* IT-9000-GMC25E-C/GC25E-C

Ortam Koşullarına Karşı Mükemmel Dayanıklılık

Casio, IT-9000’i saha çalışmaları için gerek duyulan kullanım özelliklerini sağlayacak şekilde tasarlamıştır. Güçlendirilmiş gövde, 1,5 metreden düşmeye ve zorlu koşullar altında kullanıma karşı son derece dayanıklıdır. Terminal, IP54* toz ve su geçirmezlik standartlarına uygundur ve kuvvetli yağmur ve kumlu veya tozlu yerler gibi zorlu ortamlarda bile sorunsuz şekilde çalışır. Ayrıca, sıfırın altındaki sıcaklıklarda veya güçlü güneş ışığı altında (çalışma sıcaklığı aralığı −20°C ila 50°C) kullanıma uygundur.

* Herhangi bir yönden cihaza sıçrayan sular, konektör kapakları ve diğer kapaklar kapalı olduğu sürece hiçbir zararlı etki göstermez.


Düşmeye karşı dayanıklılık testi

Su geçirmezlik testi

Toz geçirmezlik testi

Kullanım Kolaylığı Arayışındaki İnsan Odaklı Tasarım

IT-9000, kullanım kolaylığı arayışı kapsamında ürün geliştirme aşaması sırasında uygulanan insan odaklı tasarım süreçlerini yansıtmaktadır. Tam özellikli, dahili yazıcılı ve çok fonksiyonlu bir el terminali için son derece hafif ve kompakttır. Terminal, uzun vardiyalar boyunca rahat bir şekilde tutulabilecek ve saha koşullarında mükemmel biçimde çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Cihazın alt yuvarlak kısmı ve 79 mm tutamak uzunluğu, IT-9000’e güvenli kavrama için doğru şekli ve boyutu vermektedir. Ağırlık merkezi, cihazın kullanıcının avuç içine oturacak şekilde optimize edilmiştir. Sonuç olarak, uzun süreli kullanımda bile el kaslarını yormayan bir cihaz elde edilmiştir. İnsan Odaklı Tasarım | | Kullanım Kolaylığı Arayışı

Hedef Müşteriler için toplam ürün kalitesini artırma
Yöntem ISO13407 (insan odaklı tasarım) sürecine dayalı ürün geliştirme
Konsept İnsan Odaklı Tasarım

Microsoft® Windows® Embedded Handheld 6.5

IT-9000 serisi, Windows® Embedded Handheld 6.5 işletim sistemi platformuyla birlikte sunulmaktadır. WWAN modelleri için Professional, diğer modeller için Classic olmak üzere iki sürüm bulunmaktadır. Bu platform, mobil cihazlar ve PDA’lar için en yeni platformdur ve kurumsal ya da ticari çözümler için temel altyapı olarak kullanıma uygundur. Windows® Embedded Handheld 6.5, PDA kullanıcı arabirimindeki en son geliştirmeleri sunar. Ayrıca çeşitli kablosuz teknolojilerinin etkili bir şekilde kullanılmasını sağlar ve Windows® Embedded Handheld cihazları için piyasada satılan mevcut paket ve yazılımları çalıştırabilir.

GÜVENLİK
Günümüz ihtiyaçlarını karşılayan, sağlam güvenlik özellikleri.

SSL Sertifikası (SHA-2)

IT-9000-C modelleri SHA-2’yi destekler. SHA-2; SHA-224, SHA-256, SHA-384 ve SHA-512 için kullanılan ortak addır.

IEEE802.11b/g/n Kablosuz LAN

IT-9000, entegre IEEE802.11b/g/n kablosuz LAN modülüne sahiptir. Güvenli kablosuz iletişim sağlamak için WPA2 uyumludur. Ayrıca, TKIP ve AES şifreleme yöntemlerini ve 802.1x (PSK, PEAP, EAP-TLS) kullanılarak yapılan kimlik doğrulamalarını destekler. Bu iletişim özellikleri, yüksek düzeyde güvenlikle rahat ve gerçek zamanlı kullanımı destekler.

Net Search Kablosuz LAN Aracı

IT-9000, kablosuz ortamlar oluşturmada yararlı bir destek aracı olan Net Search ile donatılmıştır. Her erişim noktasının kanal kullanımını ve yoğun 2,4 GHz bandı için SSID, sinyal kuvveti ve diğer gerekli bilgileri görüntüler. Net Search, radyo dalgası ortam ölçüm aracı olarak da çalışabilir.

Sistem Yapılandırması

Kızak

 • HA-L62IO
HA-L62IO

Bu isteğe bağlı kızak, sistem ve dosya verilerinin USB veya LAN bağlantısı yoluyla IT-9000 terminali ile bir bilgisayar arasında indirilmesini ve yüklenmesini sağlar. Çalışabilmesi ve terminale takılı pilleri şarj edebilmesi için özel AD-S42120B AC adaptörü gerekir.

HA-G20BAT
 • HA-G20BAT

Tip: Lityum-iyon pil
Nominal kapasite: 2.000 mAh
Nominal çıkış gerilimi: 7,4 V
Ağırlık: yaklaşık 110 g

AC Adaptörü

 • AD-S42120B
AD-S42120B

Nominal giriş gücü: 100 ila 240 VAC, 50/60 Hz
Nominal çıkış gücü: 12 VDC 3,5 A
Ağırlık: yaklaşık 275 g
Güç kablosu adaptörle birlikte verilmez. İsteğe bağlı ayrı olarak satılır.
Avrupa için AC-CORD-EU, ABD ve Kanada için AC-CORD-US, Tayvan için AC-CORD-TW, Kore için AC-CORD-KR, Avustralya için AC-CORD-AU

 • HA-L80USBH
HA-L80USBH
 • HA-L81USBC
HA-L81USBC

Pil Paketi

 • HA-D32DCHG
HA-D32DCHG

Bu isteğe bağlı şarj cihazı, iki pil paketinin aynı anda şarj edilmesini sağlar. Şarj cihazının çalışabilmesi için özel AD-S42120B AC adaptörü gerekir. Tek bir AC adaptörü kullanılarak, en fazla 3 üniteye kadar birden çok şarj cihazı kurulabilir ve aynı anda 6 pil paketi şarj edilebilir

HA-L30CHG
 • HA-L30CHG

Bu isteğe bağlı şarj cihazı, IT-9000 terminaline takılı bir pil paketinin pil bölmesinden çıkarılmadan şarj edilmesini sağlar. Çalışabilmesi ve terminaldeki pilleri şarj edebilmesi için özel AD-S42120B AC adaptörü gerekir.

HA-L35CHG
 • HA-L35CHG

Bu isteğe bağlı şarj cihazı, IT-9000 terminaline takılı bir pil paketini (HA-G20BAT) pil bölmesinden çıkarmadan şarj etmek için araç içine kurulabilir. Şarj cihazına güç sağlamak için Araç Güç Kablosu gerekir.

USB Kızak

HA-L60IO
 • HA-L60IO

Bu isteğe bağlı kızak, USB arabirimi yoluyla IT-9000 terminali ve bilgisayar arasında veri ve dosya aktarımı yapılmasını mümkün kılar. Çalışabilmesi ve terminale takılı pilleri şarj edebilmesi için özel AD-S42120B AC adaptörü gerekir.

11 Şubat 2020
360 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?